Волонтер — це можливість зробити світ кращим

shadow

Хто такі волонтери?

Волонтер, або  доброволець, — це людина, яка за власним бажанням готова витратити свої сили, час і талант на користь суспільству або конкретній людині, не чекаючи винагороди. Сьогодні волонтерська діяльність знаходить все більше своїх прихильників. Сфери діяльності, в яких можна побачити безоплатну роботу добровольців, воістину численні і різноманітні: від допомоги тваринам і благоустрою території до просвітницьких бесід, благодійних концертів і екологічних акцій або участі в ліквідації наслідків стихійних лих. Приємно усвідомлювати, що наше суспільство ще зберігає в собі потенціал до добрих справ, спрямованим на творення.

Волонтер — на наш погляд — це, перш за все, співтворчість в загальній симфонії світу, це можливість займатися цікавою справою і отримувати досвід, це реалізація себе і можливість бути багатим. Адже, як сказав один мудрець, багатий — це не той, хто має багато грошей, а той — хто може чимось поділитися. Не важливо чим — навіть посмішкою або словом розуміння — і вже однією печаллю на землі стане менше.

Волонтер — це можливість забути про свої проблеми, і в той же час стати для когось потрібним. Волонтерський рух дозволяє реалізувати потребу в спілкуванні, знайти нові зв’язки, відчути свою корисність.

Хоча волонтер працює не заради грошей, він може отримувати будь-які матеріальні вигоди в тій чи іншій формі. Займаючись добровольчої діяльністю, люди можуть подорожувати за рахунок організації, отримувати цікаві книги і фільми, Інтернет-ресурс тощо…
Часто саме в волонтерському русі виявляються деякі здібності, наприклад, керівні або організаторські. Можна проявити себе в різних видах діяльності незалежно від віку або від уже наявної професії — журналістика, викладання, менеджмент або дизайн.

Для кожного в цьому слові свій сенс, але безсумнівно, що якщо робити добру справу від чистого серця, воно до тебе повернеться — це підтверджений багаторічний досвід.

Приходячи на вакансію волонтера, особливо не потрібно хвилюватися, що немає якихось знань або умінь. Зате під час діяльності ти отримуєш безцінний досвід, який може стати в нагоді тобі в роботі і в спілкуванні з людьми. Потрібно всього лише трохи — знайти вільний час у своєму графіку, діяльність, яка до душі, і відправлятися в незвіданий світ.

 Міжнародний день волонтерів

Усвідомлюючи величезну роль волонтерства, Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй в 1985 році запропонувала щорічно 5 грудня відзначати Міжнародний день волонтерів. ООН постійно закликає держави вживати заходів з метою підвищення обізнаності про важливий внесок служби добровольців, тим самим спонукаючи приєднуватися до волонтерської діяльності.

Волонтерська діяльність в різних країнах світу (За даними інтернету)

В Америці близько 60% жінок і 50% чоловіків займаються добровільної діяльністю, присвячуючи їй приблизно по 3,5 години в тиждень. У 2004 році, згідно з укладеними договорами 48,8% дорослого населення США присвячували добровільного праці в середньому 4,2 години на тиждень (крім своєї основної роботи).
Найчастіше вони працюють в сфері обслуговування, госпіталях, релігійних організаціях, навчальних закладах, НКО. Неможливо перелічити весь перелік корисних справ, які реалізують добровольці: навчають англійської мови іммігрантів, організовують різні гуртки, студії для дітей і т.д. Особливу популярність останнім часом набуло «віртуальне» волонтерство: створення та підтримка веб-сайтів, проведення он-лайн досліджень, надання технічної допомоги некомерційним організаціям.
Волонтери в США — люди різного віку і професій з різних сфер і шарів суспільства. У деяких сім’ях складаються цілі династії добровольців. Більшість опитаних волонтерів в США на питання, чому вони займаються волонтерством, відповідали, що це вносить різноманітність в їх життя, приносить задоволення. У США, як і в деяких інших країнах, робота в якості волонтера враховується при визначенні трудового стажу так само, як і оплачувана праця.
У Канаді в добровольчої діяльності зайнято близько третини жителів (27%), які присвячують в середньому 191 годин на рік волонтерства. Це час еквівалентно 578 000 робочих місць з повною зайнятістю.

В Ірландії волонтерів близько 33% дорослого населення, 72% з яких вважають, що добровольці роблять щось таке, що ніколи не може бути зроблено руками оплачуваних співробітників.
У Франції 19% дорослого населення хоча б раз в житті брали участь у волонтерських акціях, а 11% регулярно беруть участь в добровольчої роботі, віддаючи їй більше 20 годин на місяць.

Кожен третій німець виділяє більше 15 годин на місяць для допомоги в асоціаціях, проектах або групах взаємодопомоги.

У Південній Кореї в 2001 р майже чотири мільйони людей присвятили добровольчої діяльності більш 451 мільйона годин робочого часу. Економічна вартість волонтерства перевищує $ 2 млрд. на рік.
Четверта частина японців має досвід волонтерства. З них 48% впевнені, що добровольча  праця дуже корисна для особистого зростання і суспільства в цілому.

Шведи — чемпіони світу за кількістю добровільних товариств і об’єднань. В них бере участь половина дорослого населення країни. Більшість волонтерів працюють на спортивних і культурних заходах, зайняті збором коштів для менш розвинених країн, допомогою в реабілітації алкоголіків і наркоманів. Найбільшу групу шведських волонтерів складають жінки передпенсійного віку з вищою освітою. Їх улюблене заняття — соціальна робота недалеко від дому.

Щорічно волонтерству присвячують свій час більше 100 мільйонів чоловік дорослого населення планети. Близько 70% добровольців беруть участь у волонтерських програмах з метою отримати новий погляд на життя, людей, роботу.